دسته‌بندی نشده

مزایای شرکت در نمایشگاه

نمایشگاه‌ها از مهم‌ترین و مؤثرترین ابزارهای بازاریابی در دنیای امروز تجارت محسوب می شوند، علیرغم وجود روش‌ها و متدهای علمی بازاریابی، وعلیرغم وجود هزینه‌های بالای حضور در نمایشگاه، یکی از روش‌هایی که همچنان مد نظر شرکت‌های بزرگ دنیاست حضور در نمایشگاه است.

هر نمايشگاه که برگزار مي شود اهداف خاصي را دنبال مي کند اما هدف کلي نمايشگاه ها معرفي محصولات و ارايه خدمات جديد براي جذب مشتريان، شناخت و اصلاح کانال هاي توزيع و ارتباط با آنهاست. هدف اصلي از شرکت در نمايشگاه داخلي و خارجي، در کوتاه مدت يا دراز مدت، افزايش فروش توليدات يا خدمات است و برگزار کنندگان نمايشگاه علاوه بر کسب منافع و رسيدن به اهداف خود مي بايست بستر لازم را براي موارد فوق آماده نمايند. 

برندسازی و ایجاد اعتبار

کسب اعتبار از مزیت های مهم حضور در نمایشگاه است و اگر اعتبار نباشد، نه مشتری اعتماد می کنند که از ما چیزی بخرد و نه این که سرمایه گذار حاضر می شود که سرمایه گذاری کند.

نمایشگاه این امکان را فراهم می کند تا بازدیدکنندگان، شرکت ها و سرمایه گذاران از نزدیک با شما و کسب و کارتان آشنا شوند و این آشنا شدن ها، برای شما اعتبار می سازند و افراد راحت تر می توانند برای خرید یا همکاری، به شما اعتماد کنند.

نمایشگاه بهترین فرصت برای ارتباط رودررو با مشتری است

به طور میانگین روزانه هزاران نفر از نمایشگاه‌ها دیدن می‌کنند. این یک فرصت برای ارتباط رودرو و حقیقی با مشتری‌هاست. در حقیقت هیچ زمان دیگری نمی‌توانید با این تعداد از مصرف‌کننده‌ها به صورت مستقیم گفتگو کنید و نیازها، خواسته‌ها و شکایت‌های آنها را بدون واسطه بشنوید.

وجود مشتریان بالقوه

یکی از بزرگترین مزایای نمایشگاه‌ها حضور مشتریان بالقوه درهنگام بازدید از نمایشگاه است. هنگامی که یک بازدید کننده یک یا چند روز وقت خود را صرف بازدید از نمایشگاه می کند، قطعا یک مشتری جدی محسوب می گردد ، که با عزم وتصمیم ایجاد یک رابطه تجاری پا به محیط نمایشگاه گذارده است.

شناخت رقبا

شما در نمایشگاه با تنوع و کیفیت تولیدات شرکت های رقیب آشنا می شوید و در جریان فعالیت این شرکت ها و آخرین محصولات و دستاوردهای آن ها قرار می گیرید و ممکن است در این بین ایده های جالبی نیز به ذهنتان برسد که بخواهید بعدها آن ها را اجرا کنید.

شما با شرکت در نمایشگاه ها، در همسایگی رقبا بهتر می توانید آن ها را ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قوت آن ها را بشناسید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا نواقص و نقاط ضعف خود را بشناسید و آن ها را اصلاح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.